?مشکلات حمل و نقل در صنعت طیور تداوم یافت09121986651
gategori persian

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

09121986651?مشکلات حمل و نقل در صنعت طیور تداوم یافت

به گزارش مرکز طیوران فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار  با انتقاد از تداوم مشکلات حمل و نقل صنعت طیور اظهار کرد: با توجه به اعتراض و اعتصاب کامیون داران، مرغداران برای تامین نهاده و خوراک مورد نیاز با چالش هایی روبرو هستند.

وی افزود: با وجود آنکه مرغداران حداکثر هفته ای یک بار باید اقدام به تهیه خوراک مورد نیاز واحد تولیدی خود کنند، اما در شرایط کنونی روزانه اقدام به این کار می کنند.

به گفته طلاکش هم اکنون بارگیری از سوی فروش مرغ تخمگذار بومی کامیون ها در بنادر انجام نمی شود یا اینکه با قیمت های بسیار بالا و غیر معقول  صورت می گیرد که در افزایش قیمت تمام شده تاثیر بسزایی دارد.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا اختلالات حمل و نقل تاثیری بر قیمت نهاده های دامی داشته است، بیان کرد: با توجه به اختصاص ارز یارانه ای به واردات نهاده های دامی، مشکل چندانی در بحث نوسان قیمت نداریم.

وی ادامه داد: با وجود استمرار مشکلات حمل و نقل، مرغداران در برخی مواقع ناچارند که از یکدیگر دان قرض کنند که این امر می تواند آثار سو متعددی را در بر داشته باشد.

طلاکش با اشاره به دیگر مشکلات پیش روی مرغداران بیان کرد: در شرایطی که مرغداران موفق به تامین دان کافی مورد نیاز نیستند، از این رو به تهیه فرمولاسیون های نامناسبی روی می آورند که این امر در کاهش کیفیت و کمیت تولید و در صورت ضعیف بودن سیستم ایمنی طیور در شیوع بیماری اثر گذار است

کانال تلگرامی ماhttps://t.me/ariamontakhab:.