ممنوعیت جابجایی و توزیع گوشت مرغ فاقد کد رهگیری
gategori persian

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: با درج کد رهگیری روی بسته‌بندی مرغ، امکان پیگیری این محصول در همه مراحل از تولید تا مصرف فراهم شده است.
دکتر «علی‌اکبر حدادزاده» با اعلام این خبر، تصریح کرد: از پارسال طرحی به‌منظور درج کد رهگیری بر روی بسته‌بندی مرغ به اجرا درآمد که در طی این طرح امکان پیگری تمام مراحل تولید تا مصرف مرغ فراهم شده است.
وی در این‌باره گفت: همه مرغ‌های بسته‌بندی موجود در مراکز عرضه، دارای کد رهگیری 10 رقمی هستند که اگر مصرف‌کنندگان این کد را به سامانه‌ی 30008903 پیامک کنند به اطلاعات مربوط به محل توزیع، محل کشتار، محل تولید گوشت هم‌چنین نام مرغدار، نام کشتارگاه و تاریخ کشتار دسترسی خواهند داشت.
این مقام مسئول تصریح کرد: هرگونه جابجایی و توزیع مرغ منجمد یا تازه‌ی کشتار شده فاقد کد رهگیری ممنوع است و ناظرین بهداشتی دامپزشکی در صورت مشاهده‌ی موارد تخلف در این زمینه مطابق با قانون با فرد خاطی برخورد می‌کنند.
حدادزاده با بیان این‌که این طرح با هدف اطمینان‌بخشی از سلامت گوشت مرغ در سراسر کشور به اجرا درآمده است، از شهروندان یزدی خواست تا در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک یا بروز مشکل در زمینه مرغ خریداری شده با شماره 1512 دامپزشکی تماس بگیرند.