مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۰ کانون طیور بومی در چهارمحال و بختیاری شناسایی و پاکسازی شد
gategori persian

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۰ کانون طیور بومی در چهارمحال و بختیاری شناسایی و پاکسازی شد.

عبدالمحمد نجاتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد با اشاره به آخرین وضعیت شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان اظهار داشت: طیور بومی همه کانون‌های شناسایی شده در شهرها و روستاها معدوم و مکان نگهداری آنها نیز ضد عفونی شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر پرندگانی که معدوم شده‌اند جنبه زینتی داشته‌اند، افزود: این بیماری با گرم شدن هوا و از بین رفتن پرندگان تلف شده کنترل می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: خوشبختانه مرغداری‌های گوشتی استان درگیر نشده‌اند و مردم با اطمینان خاطر مرغ‌ را از محل کشتارگاه‌ها مصرف کنند.

نجاتی با بیان اینکه هرگونه تلفات پرندگان دلیل ب شیوع آنفولانزا نیست، خاطرنشان کرد: نمونه به تهران برای بررسی ارسال که پس اعلام نتایج منطقه پاکسازی می‌شودindex.jpg.

وی تصریح کرد: با توجه به کمبود اکیپ‌های دامپزشکی، شهروندان در صورت مشاده هرگونه تلفات از تماس نزدیک با آن‌ها خودداری و مراتب را به دامپزشکی اطلاع دهند.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: پس هماهنگی با دامپزشکی و نمونه‌گیری از در دسترس قرار دادن آن‌ها در برابر جانوران گوشتخوار خودداری و نسبت به دفن بهداشتی آنها اقدام کنید.

نجاتی با بیان اینکه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی که واکسن و درمانی ندارد، گفت: به علت احتمال درگیری انسانی باید تمام پرندگان در شعاع یک کیلومتری معدوم شوند.